Top

Bílý trpaslík číslo 141

Zdeněk Janák, Čtvrtek, 21. Květen 2009

Zatím co prosluněné jarní dny střídají kruté bouřky a vy se nemůžete ráno rozhodnout, jestli vyjít ven se sandály na nohou nebo s deštníkem v ruce, z vašich poštovních schránek si můžete vyzvednout obálku s našim zpravodajem Bílý ík. Pokud z něj chcete mít Bílý trpaslík na který jste zvyklí, stačí když opatrně sloupnete nálepku z titulní strany…

Tentokrát je jedinou hmotnou přílohou pro většinu z vás pestrobarevný Astropis. Ale pro všechny i sami pro sebe jsme si nadělili rodinné setkání v Ostravě, tyto nové internetové stránky — Virtuální trpaslík a blogovací systém — Trpasličí blogy.

A co se v novém Bílém trpaslíkovi dočtete?

Bílý trpaslík číslo 141

  • 400 let dalekohledu — II — Hvězdný poselPavel Karas
  • Kontroverzní domněnkaPavel Gabzdyl
  • Astronavigace na expediciPetr Scheirich
  • Hvězdárna v Olomouci aneb Veřejné tajemství — Tamara Skokánková
  • Odběr ze SběračePavel Karas

Další drobné informace se můžete dočíst ve Zpravodajské síti, která vychází spolu s Bílým trpaslíkem.

Pro nedočkavce zároveň uvolňujeme ke stažení Bílého trpaslíka číslo 139 z konce minulého roku.

Pokud jste nestihli svůj příspěvek poslat do vydání tohoto čísla, učiňte tak co nejrychleji, aby se dostal alespoň do toho příštího.

Error: Nepovedlo se vytvořit adresář /home/httpd/www.astronomie.cz/html/www/data/2021/04. Zkontrolujte, jestli má nadřazený adresář práva zápisu? Zdeněk Janák

Svérázný student astronomie, demonstrátor na Brněnské hvězdárně, dlouholetý účastník a vedoucí na Astronomické expedice v Úpici, ale hlavně pořád astronom amatér. Vydává Bílého Trpaslíka. Oblohu má nejraději prostým okem za dalekohledem.
http://janak.astronomie.cz

Komentáře

Kometáře jsou uzavřeny.

Bottom