Top

Bílý Trpaslík číslo 140

Zdeněk Janák, Pondělí, 2. Březen 2009

V těchto dnech byste měli ve svých poštovních schránkách najít rozměrné balení s prvním letošním Bílým Trpaslíkem a valná většina z vás i s prvním číslem Astropisu jako jeho barevnou přílohou.

Pro natěšení ke čtení předkládám jeho rozmanitý obsah.

BT 140

  • Čeká nás doba ledová? Nebo naopak bezledová?Michal Švanda
  • 400 let dalekohledu — IPavel Karas
  • Cassini se stále činí Jan Píšala
  • Sideralis — sky chart for mobile phonesJiří Dušek
  • Lulin mezi hvězdamiZdeněk Janák
  • Mléčná dráha z ChorvatskaJíří Los

Pokud vás zajímají drbnosti ze společnosti a aktuální informace především o nadcházejícím jarním semináři, přečtěte si Zpravodajskou síť.

Zároveň byl pro širokou veřejnost uvolněn ke stažení Bílý Trpaslík číslo 138.

Počínaje tímto číslem bude Bílý Trpaslík vycházet společně s Astropisem, což přináší pevný harmonogram do jeho vydávání. Na druhé letošní číslo se tak můžete těšit začátkem května. Máte tedy dostatek času na posílání vlastních článků, které byste v něm rádi zveřejnili.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74