Top

Novinky na našem webu

Zdeněk Janák, Pátek, 10. Duben 2009

Jak jsme slíbili, přinášíme přehled novinek na našem novém webu a spolu s ním i pár užitečných tipů a triků pro vytváření příspěvků.

Nový web zachovává přehled vlastních článků i novinek z dalších českých astronomických portálů. Nově přibyl i přehled nových příspěvků z různých blogů. Jako první se na hlavní stránce zobrazuje přehled rychlých zpráv z našeho informačního kanálu AstronomieCZ na twitteru.

Hodnocení článků

Zachováno zůstalo i hodnocení článků. Budeme rádi, když se do něj aktivně zapojíte. Jednak tak oceníte jeho autora a také nám tím dáte najevo, o jaké články máte zájem.

Komentáře

Velkou novinkou je možnost přidávání vlastních komentářů k příspěvkům. Pro to je třeba být registrovaným uživatelem. Registrace vám ale přinese i další výhody.

Registrace

Kdokoliv se může registrovat a stejně tak kdokoliv pak může přispívat k obsahu stránek. Každý registrovaný uživatel může přidávat vlastní příspěvky a komentovat ostatní. Ze začátku musí být vaše příspěvky schváleny redakcí, ale pokud se jako autor osvědčíte, budete moci publikovat přímo bez zbytečného prodlení. Rádi vás přivítáme mezi řadami autorů, pokud chcete zasvěceně psát o kterémkoliv tématu.

Uživatelský profil

Pod každým vaším příspěvkem se zobrazí váš profil, tak, jak si jej sami vyplníte, včetně vaší fotky a odkazu na vaše stránky. Stejný profil je k vidění i v přehledu autorů.

Redakční systém

Se změnou vzhledu stránek přišla i změna redakčního systému. Tím se nově stal WordPress. Tato změna přináší hlavně pohodlné vytváření nových příspěvků. Nemusíte znát žádné značky pro formátování textu. Vše si pohodlně naklikáte a pokud zvládáte psát jednoduché dokumenty ve Wordu, zvládnete vytvořit i běžný příspěvek v novém redakčním systému. Pro odvážnější uživatele je k dispozici i úprava HTML kódu, ale i tu lze provádět prostým klikáním myší.

Celý redakční systém je kompletně v češtině, takže se nemusíte obávat, že byste některé volbě nerozuměli. Navíc možných voleb při vytváření příspěvku je opravdu jenom pár. V celém redakčním systému se jistě brzy zorientujete.

Nový příspěvek

Téma vašeho příspěvku zvolíte vybráním odpovídající Rubriky, jinak se použije výchozí Různé.

Nový odstavec začnete jedním stisknutím klávesy Enter. Pokud chcete přejít na nový řádek uvnitř odstavce použijte kombinaci kláves Shift+Enter.

Vložení obrázku do příspěvku

Vložení obrázku do příspěvku

Nahraný obrázek můžete vložit ve Střední velikosti a zarovnat vpravo nebo vlevo vůči textu. A nebo ještě lépe ve Velké velikosti na celou šířku textu, který navíc není třeba zarovnávat. Případný popisek obrázku vyplňte do Titulku. Nakonec můžete zvolit, kam má obrázek odkazovat. Buď sám na sebe v plné velikosti (URL souboru), nebo jinam, případně i nikam.

Jak zvolit Ikonu článku asi nejlépe pochopíte z následujího videa:

Pokud jste po prohlédnutí Náhledu se svým příspěvkem spokojeni, můžete jej Publikovat. Nebo Uložit koncept a pokračovat v úpravách později.

Spolupráce

Pokud vás jen prosté psaní článku dostatečně neuspokojuje a rádi byste se více zapojili do chodu tohoto portálu, napište nám a my vás rádi zařadíme mezi redaktory.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74