Top

Šetřič obrazovky

Zdeněk Janák, Pátek, 17. Duben 2009

80V dnešní době jsou už šetřiče obrazovky víc zkrášlujícím prvkem pro plochu vašeho monitoru, než že by plnily svou původní funkci, ale o to víc je snad máme raději s stále používáme.

Pokud vás už nebaví koukat na poletující a morfující křivky či tiše plující rybky, oživte svůj zahálející monitor kolekcí fascinujících záběrů vesmírných objektů pořízených Hubblovým vesmírným dalekohledem.

Na stránkách Hubblesite naleznete galérií pozadí pro plochu z vybraných 80 záběrů. My vám přinášíme všechny tyto snímky pohromadě po pohodlnější stažení do vašeho počítače. Vám pak jen stačí použít je ve spořiči obrazovky, který promítá právě obrázky ze zadané složky.

Připravil jsem kolekce pro pár nejrozšířenějších rozlišení obrazovky. Pokud však používáte nějaké exotičtější, řekněte to v komentářích pod článkem a přidám sem i to vaše.

Stejně tak pokud máte tip na další zajímavou kolekci záběrů vesmíru podělte se o odkaz v komentářích.

Máte astronomicky laděné pracovní prostředí?

  • Pozadí plochy (38%, 9×)
  • Šetřič obrazovky (29%, 7×)
  • Nemám, jsem normální (25%, 6×)
  • Plakáty po celé místnosti (8%, 2×)

Celkem hlasů: 19


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74