Top

Prémie Otto Wichterleho

Redakce, Čtvrtek, 28. Květen 2009

Akademie věd ČR uděluje Prémii Otto Wichterleho vybraným, mimořádně kvalitním a perspektivním vědeckým pracovníkům AV ČR, kteří přispívají vynikajícími výsledky k rozvoji vědeckého poznání.

p81218341

Jednou z oceněných za tento rok, je i bývalá dlouholetá členka APO a kamarádka mnohých z nás Mgr. Daniela Korčáková, Ph.D., která v současné době pracuje na Astronomickém ústavu AV ČR. Ve svém vědeckém životě se specializuje na teorii přenosu záření, je autorkou unikátního kódu pro modelování spekter hokrých hvězd s diskem, použivaného nejen u nás ale i v zahraničí. Nicméně nezapomíná ani na popularizaci astronomie, takže se snad můžeme brzo těšit na pěkný článek tady, na našich stránkách.

img_2160

Srdečně blahopřejeme Danko!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74