Top

Rychlé zprávy z vesmíru

Zdeněk Janák, Sobota, 9. Květen 2009

Již v pondělí by měl odstartovat raketoplán Atlantis v rámci mise STS-125 na servisní let k Hubblovu vesmírnému dalekohledu. Členem jeho posádky bude i astronaut Mike Massimino, který by chtěl po celou dobu mise přímo z paluby raketoplánu informovat o jejim průběhu prostřednictvím populární mikroblogovací služby — twitter.

Mike Massimina nalezneta na twitteru pod příhodnou přezdívkou @Astro_Mike. A už teď naleznete v jeho internetovém rychlo-deníčku mnoho zpráv z předletové přípravy.

astro-mike

Na twitteru naleznete i dalšího astronauta, člena posádky příštího letu raketoplánu v rámci mise STS-127 Marka Polanskeho — @Astro_127. Ale i informační kanál samotné NASA stejně jako Hubblova vesmírného dalekohledu, Kennedyho vesmírného střediska, ze kterého se řídí právě lety raketoplánů a jeho zprávy přímo od startovací rampy. Dále pak i oddělení NASA JPL, které má na starosti vesmírné sondy. Mnoho jejich projektů má na twitteru svůj vlastní kanál zpráv.

Všechny odkazy o integraci NASA do sociálních sítí, jako je twitter, facebook, myspace, YouTube nebo flickr, a kterých není nikterak málo, najdete přímo na zvláštní stránce na webu NASA.

V neposlední řadě služby twitteru, kromě amerického prezidenta, využívá i Amatérská prohlídka oblohy a její poslední příspěvky naleznete přímo na naší hlavní stránce jako Rychlé zprávy.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74