Top

Rychlé zprávy z vesmíru

Zdeněk Janák, Sobota, 9. Květen 2009

Již v pondělí by měl odstartovat raketoplán Atlantis v rámci mise STS-125 na servisní let k Hubblovu vesmírnému dalekohledu. Členem jeho posádky bude i astronaut Mike Massimino, který by chtěl po celou dobu mise přímo z paluby raketoplánu informovat o jejim průběhu prostřednictvím populární mikroblogovací služby — twitter.

Mike Massimina nalezneta na twitteru pod příhodnou přezdívkou @Astro_Mike. A už teď naleznete v jeho internetovém rychlo-deníčku mnoho zpráv z předletové přípravy.

astro-mike

Na twitteru naleznete i dalšího astronauta, člena posádky příštího letu raketoplánu v rámci mise STS-127 Marka Polanskeho — @Astro_127. Ale i informační kanál samotné NASA stejně jako Hubblova vesmírného dalekohledu, Kennedyho vesmírného střediska, ze kterého se řídí právě lety raketoplánů a jeho zprávy přímo od startovací rampy. Dále pak i oddělení NASA JPL, které má na starosti vesmírné sondy. Mnoho jejich projektů má na twitteru svůj vlastní kanál zpráv.

Všechny odkazy o integraci NASA do sociálních sítí, jako je twitter, facebook, myspace, YouTube nebo flickr, a kterých není nikterak málo, najdete přímo na zvláštní stránce na webu NASA.

V neposlední řadě služby twitteru, kromě amerického prezidenta, využívá i Amatérská prohlídka oblohy a její poslední příspěvky naleznete přímo na naší hlavní stránce jako Rychlé zprávy.

Zdeněk Janák

Svérázný student astronomie, demonstrátor na Brněnské hvězdárně, dlouholetý účastník a vedoucí na Astronomické expedice v Úpici, ale hlavně pořád astronom amatér. Vydává Bílého Trpaslíka. Oblohu má nejraději prostým okem za dalekohledem.
http://janak.astronomie.cz

Komentáře

1 komentář k “Rychlé zprávy z vesmíru”

  1. Intersmír : Zdeněk Janák dne Středa, 13. Květen 2009 v 20.28 řekl(a):

    […] pokoji, pustím si živý přenos z oběžné dráhy v téměř televizní kvalitě a vedle toho zprávy z twitteru ze řídícího střediska samotné NASA nebo i posádky raketoplánu. Všechny důležité […]

Bottom