Top

Duhový večer

Zdeněk Janák, Pátek, 12. Červen 2009

Dnes nás celý den provázelo v pravdě aprílové počasí. Hřejivý sluneční svit z jasné modré oblohy se co chvíli střídal se silným deštěm a sem tam i s hromem a bleskem. Jakoby déšť závodil se slunečními paprsky a tak se v jednu chvíli vyskytovalo i oboje zároveň. Z takové mňágy pak může vzejít jen jediný žďorp — duha.

Chvíli před dvacátou hodinou se nad brněnským Bystrcem spustila další přeháňka. Slunce se nacházelo už nízko nad západním obzorem a svítilo pod mraky. A nad východem se tak vyklenula hned dvojitá, jasná a sytě barevná duha.

Primární a sekundární duha nad bystrckými paneláky.

Primární a sekundární duha nad bystrckými paneláky.

Intenzita duhy odpovídala intenzitě deště a v okamžiku největší jasnosti by jste její zářivě pastelové barvy nevystihli ani s pastelkami progresso a dávkou LSD.

Jasně zářicí konec duhy ukrývající hrnec plný zlata.

Jasně zářicí konec duhy ukrývající hrnec plný zlata.

Na vrcholku oblouku se duha pod modrou barvou výrazně štepila na podružné duhové oblouky.

Zvýrazněné podružné duhové oblouky na vrcholku duhy.

Zvýrazněné podružné duhové oblouky na vrcholku duhy.

Pokud se i vám podařilo vyfotografovat duhu nebo jiný zajímavý doprovodný jev nejen dnešních četných bouřek, určitě neváhejte a podělte se o svůj úlovek prostřednictvím našich stránek.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74