Top

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší fotografii bouřky

Jan Kondziolka, Úterý, 9. Červen 2009

Bouřková sezóna je v plném proudu, a proto vyhlašujeme soutěž o nejlepší fotografie související s tímto fenoménem. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích:

1. Blesky (Blesky různých druhů a vše, co souvisí s elektrickou aktivitou během bouřek).

2. Ostatní jevy (Bouřková oblaka i doprovodné jevy jako například pileus, navějová oblaka nebo tromby).

Loňská vítězná fotografie - Marek Goldenstein

Loňská vítězná fotografie - Marek Goldenstein

Soutěž bude uzavřena a vyhlášeni výherci koncem října po skončení hlavní bouřkové sezóny. Fotografie bude hodnotit komise ve složení Martin Popek, Jan Kondziolka a Petr Skřehot. Rozměr fotografií ani jejich počet není omezen (počítáme se zdravým rozumem účastníků). Došlé fotografie budeme průběžně zveřejňovat na stránkách Virtuálního trpaslíka.

Na jaké ceny se můžete těšit?

Hlavní výhry jsou fólie na pozorování Slunce ve formátu A4 v ceně cca 600 Kč a roční členství v APO (400 Kč – členství mimo jiné zahrnuje zpravodaj Bílý trpaslík, časopis Astropis a speciální přílohy). Dvě ceny pro dvě první místa budou rozděleny systémem „kdo dřív projeví zájem a napíše mejl s adresou“. Oceněno bude i druhé a třetí  místo v každé kategorii (DVD „Eyes on the skies“, „Váš průvodce vesmírem“ – Zdeněk Pokorný, Pozorujte Slunce, zn. Amatérsky!“ – Michal Švanda).

Ceny věnovaly Hvězdárna a planetárium M. Koperníka v Brně (www.hvezdarna.cz) a společnost Amatérská prohlídka oblohy (www.astronomie.cz).

Loňská vítězná fotografie - Michal Kroužel

Loňská vítězná fotografie - Michal Kroužel

Fotografie můžete zaslat na e-mail: soutez@astronomie.cz

K fotografii připojte i krátký popisek a datum pozorování.

Jako inspirace vám můžou sloužit tyto dvě stránky:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74