Top

Bílý trpaslík číslo 142

Božena Němcová, Pátek, 28. Srpen 2009

Milé děti, zatímco vám končí prázdniny a jistě se už těšíte zpátky do školy, přinášíme vám hravé rozptýlení posledních letních dnů. V těchto dnech můžete ve své poštovní schránce najít roztomilý balíček s vaším oblíbeným čtením na večer před spaním — Bí** ****slík.

Chcete-li z něj udělat známého Bílého trpaslíka, vzpomeňte si, jak jste, když jste byly ještě menší, odlepovaly opatrně z obálek známky, tak aby se neroztrhly. Jistě jste šikovné a povede se vám to i s nálepkou na sešitku.

V tomto díle zažijete s hlavním hrdinou, kterým je pirátský kapitán, spoustu dobrodružství při napínavém čtení. Taky si přečtete další příběh ze života dědečka Galilieoho. Vydáte se na tajuplný a záhadný cizí svět daleko od Země. A nakonec si přečtete o superhrdinovi, který se nebál střemhlav létat vzduchem.

bt142

  • 400 let dalekohledu — III — Hvězdný poselPavel Karas
  • Přeplavba na MaltuPetr Scheirich
  • Titan známý i neznámýJan Píšala
  • Muž, který spadl na ZemiPavel Karas

Aby jste si nekazily oči jen dlouhým čtením, najdete v balíčku i hravý a barevný časopis Astropis speciál. S ním můžete do tajů astronomie zasvětit i své mladší bratříčky a sestřičky.

Pokud vás čtení baví, můžete si už přečíst i Bílý trpaslík číslo 140, který taky obsahuju spoustu zajímavého a napínavého čtení.

Pokud vás ale baví i psaní, můžete nám na adresu apo@astronomie.cz poslat své nevšední astronomické zážitky z prázdnin a my je rádi otiskneme v dalším Bílém trpaslíkovi, na který se můžete těšit už v půlce října.

Božena Němcová

Autor není registrovaný

Komentáře

Kometáře jsou uzavřeny.

Bottom