Top

Pozvánka na VIP otvíračku hvězdárny v Holešově

Jan Kondziolka, Středa, 5. Srpen 2009

Jak jste si už mnozí všimli, v Holešově je nově otevřená hvězdárna. Slavnostní otevření pro širokou veřejnost už proběhlo, teď je na řadě křest pořádnou bandou astronomů:-)

Akce se tedy koná 12.srpna 2009. Datum bylo zvoleno záměrně, protože na ten den vychází maximum meteorického roje Perseid a bude pak možné večerní prográmek natáhnout o pozorovačku za městem.

Sraz je na hvězdárně od 15 do 17 hodiny, kolem 17 hodin by se už mělo něco oficiálního začít dít. Dopravit se je možno na nádraží, v případě špatného spojení někam do okolí, Trabanttaxi bude fungovat… A co že se bude dít? Bouchneme šampaňské, opečeme párky či jinou mršinu, pochlubíme se také svými výtvory, dílky a fotkami. Prohlédneme si zrekonstruovanou hvězdárnu, případně zámek a město. V případě dobrého počasí je pak naplánován výlet za město a pozorování Perseid. A jako netradiční zábava – Trabant fire show!!!

mestsky-hvezdar

Ubytování je zajištěno v prostorách hvězdárny na vlastní karimatce a spacáku. Druhý den bude akce oficiálně rozpuštěna, ale individuálně plánujeme výšlap na Hostýnské vrchy…

Svou účast prosím potvrďte na mejl kondziolkajan(zavináč)seznam.cz, přiložte také kontakt na mobilní telefon, nezávazně pro hrubou orientaci uveďte, zda zůstanete na noc a na individuální výšlap druhý den. Za účast bude také stanoven drobný konferenční poplatek v řádu několika desítek na úhradu párků, chleba, případně Trabanttaxi…

Jan Kondziolka

Absolvent bakalářského oboru záchranářství, pracuje jako sestra, zabývá se světelným znečištěním, tvůrce webu svetlo.ian.cz, několik let působil na IAN.cz. Mezi koníčky patří také pozorování halových jevů, noční fotografie, dále je zaníceným trabantistou a dobrovolným hasičem.
http://kojan.kvalitne.cz/

Komentáře

1 komentář k “Pozvánka na VIP otvíračku hvězdárny v Holešově”

  1. Hana Kučáková dne Středa, 5. Srpen 2009 v 22.29 řekl(a):
    Hana Kučáková

    Čím to, že se mi akce často překrývají … ale zní to velmi lákavě 🙂

Bottom