Top

Hvězdná architektura II.

Jan Kondziolka, Středa, 16. Září 2009

V minulém díle jsme si ukázali několik neosvětlených památek s příslibem, že to nejlepší příště. Zde je dle mého názoru výběr toho nejlepšího.

Na úvod ještě zopakuji, že památky nejsou osvětleny veřejným osvětlením, a v případě, že by tomu tak bylo, takovéto fotografie by kvůli nutně jiné expozici nemohly nikdy vzniknout. Jediné osvětlení, které na fotografiích je, je od ruční baterky nebo čelovky.

Ukázka jak NE!

Ukázka jak NE! Ostuda padá na Petrovice u Karviné...

První fotografie pocházejí ze Starých Hamrů, kde je kostel sv. Jiřicha. K fotografiím se váže velice smutný příběh, kdy jsem dokončil zpracování fotografií, rychle jsem se chtěl pochlubit kamarádovi, jestli vůbec ví kde to je a on mi říká: „jo, to je na Starých Hamrech, dneska jsme jeli kolem a hořelo to tam…“. Naštěstí neshořel kostel, ale podobně krásná fara stojící vedle, ale i tak věčná škoda! Fotografie ze zásahu ZDE.

IMG_8898xxxo

IMG_8906xou_2

IMG_8909uo

Další fotky pocházejí ze starší vycházky na Radhošť. První je socha Radegasta, druhá kaple na vrcholu Radhoště a třetí je kříž za kaplí. Červené zabarvení pochází od signalizačního světla, které je na vysílači poblíž.

P7264463_2

P7274482

P7274491u_2

A poslední fotka i když ne už tak povedená je z Frýdlantu nad Ostravicí, kde je na úbočí Ondřejníku chata Solárka s kaplí svatého Antonína Paduánského. Hvězdné pozadí už není tak kvalitní, silně ruší Frýdlant v údolí, poznat je i přítomnost Frýdku a Třince v dálce.

P7299491_filteredu_2

Doufám, že alespoň někoho zaujala krása neosvětleného…


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74