Top

Kroužek astronomie zprovoznil své internetové stránky

Jaroslav Landa, Pondělí, 7. Září 2009

Kroužek astronomie, který působí na 1. Základní škole v Kadani (Kadaňská jednička), u příležitosti mezinárodního roku astronomie IYA 2009 v den 40. výročí přistání lidí na Měsíci zprovoznil své internetové stránky. Stránky najdete na adrese www.astro1zs.estranky.cz. Svojí činností aktivně přispíváme k popularizaci astronomie nejen na naší základní škole, ale také na veřejnosti. O našich aktivitách jste se mohli dočíst na stránkách Amatérské prohlídky oblohy, České kosmické kanceláře, internetových stránkách naší školy a v místním tisku. Aktuálně připravovaný program našeho kroužku astronomie nyní naleznete i na našich internetových stránkách.

astro1zs

Na 25. září 2009 připravujeme večerní akci nazvanou Evropská noc vědců a Mezinárodní rok astronomie IYA 2009 (vyhlášeno EU a OSN). Akce proběhne v atriu školy. Tento večerní společensko-kulturně-vědecký projekt umožní našim dětem aktivní zapojení a netradiční poznání dějin astronomie, vědy a techniky. Z kapacitních důvodů je akce určena pro rodiče v doprovodu našich žáků a pozvané zástupce města Kadaně.

Na pátek 16. října připravujeme úspěšný projekt – Světový kosmický týden 2009 (vyhlášeno OSN). Dopoledne bude akce určena pro naše žáky a odpoledne pro širokou veřejnost. Nejen tímto projektem podporujeme u dětí zvídavost a vhodně je motivujeme k dalšímu vzdělávání především v předmětu fyzika, zeměpis, dějepis, matematika atd. se zaměřením na netradiční pohled na kosmonautiku a její přesahy do dalších věd. Projekt SKT umožní dětem aktivní zapojení do soutěží a netradiční poznání dějin vědy a techniky.

Jaroslav Landa DiS, Základní škola Kadaň (Kadaňská jednička), Školní ul. 1479, 432 01 Kadaň

Jaroslav Landa

Autor není registrovaný

Komentáře

Kometáře jsou uzavřeny.

Bottom