Top

Bílý trpaslík číslo 143

Zdeněk Janák, Úterý, 15. Prosinec 2009

Konečně je to tady! Ideální vánoční dárek pro každého milce oblohy, náš zpravodaj pro vás — Bílý trpaslík, již ve 143. vydání. Tentokráte je hlavním a jediným tématem dlouhý vývoj hvězdné kartografie.

bt143

  • Hvězdné mapyKarel Trutnovský

Společně s vydáním nového čísla, jak je již zvykem, bylo uvolněno ke stažení starší číslo Bílého trpaslíka 141 z jara letošního roku. Pokud nejste odběrateli našeho zpravodaje, budete si muset pro přečtení aktuálního čísla nějakou dobu počkat.

Spolu s Bílým trpaslíkem vyšla i Zpravodajská síť, která přináší drobné informace ze zákulisí Amatérské prohlídky oblohy. I její starší a mimořádné vydání si můžete přečíst na stránkách Bílého trpaslíka — trpaslik.astronomie.cz.

Na další číslo Bílého trpaslíka se můžete těšit v novém roce spolu s prvním číslem časopisu Astropis. Chcete-li přispět k jeho obsahu stačí zaslat váš příspěvek v podobě článku i obsáhlejší práce, nebo jen krátké básně.

Bílé a trpasličí Vánoce vám přeje redakční rada Bílého trpaslíka.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74