Top

Bílý trpaslík číslo 143

Zdeněk Janák, Úterý, 15. Prosinec 2009

Konečně je to tady! Ideální vánoční dárek pro každého milce oblohy, náš zpravodaj pro vás — Bílý trpaslík, již ve 143. vydání. Tentokráte je hlavním a jediným tématem dlouhý vývoj hvězdné kartografie.

bt143

  • Hvězdné mapyKarel Trutnovský

Společně s vydáním nového čísla, jak je již zvykem, bylo uvolněno ke stažení starší číslo Bílého trpaslíka 141 z jara letošního roku. Pokud nejste odběrateli našeho zpravodaje, budete si muset pro přečtení aktuálního čísla nějakou dobu počkat.

Spolu s Bílým trpaslíkem vyšla i Zpravodajská síť, která přináší drobné informace ze zákulisí Amatérské prohlídky oblohy. I její starší a mimořádné vydání si můžete přečíst na stránkách Bílého trpaslíka — trpaslik.astronomie.cz.

Na další číslo Bílého trpaslíka se můžete těšit v novém roce spolu s prvním číslem časopisu Astropis. Chcete-li přispět k jeho obsahu stačí zaslat váš příspěvek v podobě článku i obsáhlejší práce, nebo jen krátké básně.

Bílé a trpasličí Vánoce vám přeje redakční rada Bílého trpaslíka.

Zdeněk Janák

Svérázný student astronomie, demonstrátor na Brněnské hvězdárně, dlouholetý účastník a vedoucí na Astronomické expedice v Úpici, ale hlavně pořád astronom amatér. Vydává Bílého Trpaslíka. Oblohu má nejraději prostým okem za dalekohledem.
http://janak.astronomie.cz

Komentáře

Kometáře jsou uzavřeny.

Bottom