Top

Co dokáže úplněk

Jiří Kaňovský, Pondělí, 11. Říjen 2010

Letošní zářijový úplněk připadl na stejný den, v jakém nám skončilo astronomické léto. Řečí čísel to znamená, že úplněk nastal 23. 9. 2010 v 11 hodin středoevropského letního času a Slunce vstoupilo do znamení Vah 23. 9. 2010 v 5 hodin středoevropského letního času (převzato z Měsíčního deníku).

Já se rozhodl využít této příležitosti v kombinaci s pěkným počasím a vyrazil jsem kolem 20: 30 hodin SELČ ven za vesnici, abych nafotil pár záběrů.  Poněvadž času bylo dost, tak jsem zkoušel různé experimenty. Nejčastěji kombinace oblohy, stromu a jeho stínu s okolím. Neočekával jsem žádný zázrak, protože mám jen kompakt, ale opak byl pravdou a tak vznikly vskutku luxusní fotky.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74