Top

APO vydává letáček o světelném znečištění

Jan Kondziolka, Úterý, 9. Listopad 2010

Amatérská prohlídka oblohy o.s. vydává letáček s názvem Světelné znečištění a příroda.

Letáček byl vydán v rámci programu Českého svazu ochránců přírody “Ochrana biodiverzity”, podpořeného Lesy České republiky s.p. a Ministerstvem životního prostředí. Program probíhal v souvislosti s právě probíhajícím Rokem biodiverzity a toho se také týká obsah letáku.  Autorem letáku je Jan Kondziolka (za „vydatných“ připomínek Jana Hollana:-), grafické zpracování má na svědomí Zdeněk Janák. Autorem fotografií je opět Jan Kondziolka, spolu se Silvestrem Szabó.

Pokud by jste měli o letáček zájem i v tištěné podobě, napište na email kondziolkajan(zavináč)seznam.cz a uveďte poštovní adresu, kam má být balíček odeslán a také organizaci, pro kterou to je (hvězdárna, stanice mladých přírodovědců, občanské sdružení, ZO ČSOP, atd.)

Letáček si můžete stáhnout ZDE.

Jan Kondziolka

Absolvent bakalářského oboru záchranářství, pracuje jako sestra, zabývá se světelným znečištěním, tvůrce webu svetlo.ian.cz, několik let působil na IAN.cz. Mezi koníčky patří také pozorování halových jevů, noční fotografie, dále je zaníceným trabantistou a dobrovolným hasičem.
http://kojan.kvalitne.cz/

Komentáře

1 komentář k “APO vydává letáček o světelném znečištění”

  1. Jiří Dušek dne Úterý, 9. Listopad 2010 v 18.39 řekl(a):
    Jiří Dušek

    Pěkné, pěkné 🙂

Bottom