Top

Fotosoutěž k Hodině Země

Jan Kondziolka, Sobota, 26. Březen 2011

Dnes 26.3 se jako každý rok koná akce k ochraně klimatu Hodina Země, kdy na hodinu zhasne osvětlení v městech a firmách, které se k akci připojují. Amatérská prohlídka oblohy k té příležitosti pořádá soutěž o nejlepší fotografie z Hodiny Země.

Co je Hodina Země?

Hodina Země je každoroční událost pořádaná WWF, v níž se lidé, města a firmy společně hlásí k ochraně klimatu. Jedná se o hodinové zhasnutí světel, ať již veřejného osvětlení, štítu firmy nebo ve vlastním obýváku. Pro nás astronomy má tato akce význam i z toho důvodu, že poukáže na problém světelného znečištění, případně že bude možno přímo změřit pomocí skymeteru vliv vypínaného osvětlení. Akce se koná dnes 26.3. od 20:30 do 21:30. Na stránce ekologického institutu Veronica, který akci u nás zaštiťuje, můžete najít seznam obcí a firem, které se k akci letos připojují.


Zdroj: www.veronica.cz/?id=132&idg=221

Soutěž

Vyražte dnes mezi 20:30 a 21:30 ven s foťákem, vyfoťte srovnávací fotografie při zhasnutí a při běžném provozu osvětlení a pošlete nám je na adresu soutez@astronomie.cz .

Nejlepší fotografii odměníme knihou Tomáše Přibyla – Rudé hvězdy ve vesmíru a dalšími drobnými cenami, kvalitní fotografie na dalších místech se také mohou těšit na drobné ceny.

Fotografie posílejte v plném rozlišení, možno obě fotografie spojit v jeden snímek. Připojte místo, odkud byla fotografie pořízena, případně váš komentář.  Počet fotografií není omezen, ale prosíme, upřednostňujte kvalitu před kvantitou… Galerii snímků potom zveřejníme na stránkách astronomie.cz. Dále budou využity v rámci nově vzniklé fotobanky světelného znečištění Lpphotobank.astronomie.cz, kde budou ZDARMA poskytovány pro účely popularizace problémů světelného znečištění a astronomie a mohou být využity k popularizaci akce Hodiny Země. Uzávěrka příjmu fotografií je pondělí 28.3. v 14 hodin.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74