Top

Zážitek a fyzika? To je ÚLeT!

Barbora Mikulecká, Úterý, 11. Březen 2014

Úžasný Letní Tábor pro mladé objevitele na Hvězdárně v Úpici

Již potřetí se na hvězdárně v Úpici bude odehrávat jediněčný fyzikálně-experimentální tábor ÚLeT určený pro děti ve věku 10-15 let. Pojďte s námi objevovat svět kolem nás! Termín letošního ÚLeTu je 5. až 12. 7.

Se strojem času! Téma letošního ÚLeTu dává úžasné možnosti prozkoumání jednoduchých fyzikálních zákonů na nejvýznamnějších objevech lidstva. Podíváme se na dobu samotnou a popustíme uzdu fantazie v možnostech dob budoucích. Zahrajeme si na objevitele, vyrobíme si žárovku, jako alchymisté připravíme stříbro, potkáme se se slavným Archimédem, Newtonem, Edisonem a možná i Leonardem da Vincim. Vyzkoušíme si na vlastní kůži mnoho experimentů a prožijeme nejzajímavější okamžiky lidského poznání. Nezapomeneme ani na celodenní výlet do nejkrásnějších koutů Národního Parku Krkonoše, osvěžíme se v místním bazénku a uděláme si velký táborák.

Pájení blikátka. Dobrá zkušenost do života je pro děti i velkým zážitkem. Workshop na ÚLeTě 2013.

Jedinečnost táboru dala kombinace jeho organizátorů z řad vystudovaných fyziků, kteří profesionálně předvádějí fyziku ve spolku Divadla Fyziky ÚDiF, a z řad Instruktorů Brno, kteří se věnují zážitkovým akcím pro mládež. Program tak sestává z her a workshopů zaměřených nejen na objevování světa skrze vlastní zkušenost, ale i sebepoznávání, tedy v čem jsme dobří a v čem slabší, jak se s tím vyrovnat, jaké jsou naše priority a jak respektovat ostatní v kolektivu s odlišnými názory.

Na ÚLeT se sjíždějí děti z celé republiky. Areál hvězdárny zajišťuje jak dobrodružné spaní pod stany, tak příjemné sociální zázemí – sprchy, toalety, společenskou místnost, velký travnatý areál pro realizaci mnoha her a v neposlední řadě možnost večerního pozorování oblohy na amatérské i odborné úrovni. Letos se opět více jak polovina dětí hlásí s nadšením znovu, volných máme ještě deset míst, pokud tedy o táboru uvažujete, určutě nic neodkládejte a kontaktujte nás co nejdříve.

„Pětka volá základnu, pětka volá základnu... Kód šifry číslo 9 je Sierra, Echo a November. Pětka konec.“ Cesta na Sněžku 2012.

„Společně jsme došli vrcholu...“ ÚLeT na Sněžce 2012.

Myšlenka vzniku tábora s fyzikální tématikou přišla od malé skupinky lidí, kteří si říkají ÚDiF Divadlo Fyziky. Již šest let se snažíme lidem ukazovat, že je fyzika může bavit a že ji mohou i porozumnět. Fyziku bereme jako nástroj k tomu, aby lidé přemýšleli nad jednoduchými věcmi kolem sebe, protože přestaneme-li přemýšlet, přestaneme-li se ptát … Naštěstí Vaše děti touhu po poznání mají a vy je můžete nechat ji rozvíjet 🙂

Více informací na www.ulet.astronomie.cz.
Kontak: Barbora Mikulecká ulet@astronomie.cz.


Barbora Mikulecká

Autor není registrovaný

Komentáře

Kometáře jsou uzavřeny.

Bottom