Top

Seminář ASTRO@BRNO.2015

Marek Kolasa, Středa, 11. Únor 2015

Amatérská prohlídka oblohy (sekce ČAS) a Hvězdárna a planetárium Brno si Vás dovolují pozvat na jednodenní seminář

ASTRO@BRNO.2015,

který se uskuteční 7. března 2015 v prostorách Hvězdárny a planetária Brno.

Sobota 7. března

8.30 až 9.30 příjezd a prezence účastníků

9.30 až 10.30 Meziplanetární patálie, Petr Scheirich (AsÚ AVČR)
10.45 až 11.15 Astronomický pomocník do kapsy, Marek Kolasa (APO)
11.30 až 12.15 Jak jsme našli meteorit; Jan Kondziolka (APO)
12.30 až 13.00 Jak se tvoří pořad pro fulldome, Pavel Karas (Hap Brno)
13.00 až 13.45 Přírodní výběr (pořad v planetáriu)

13.45 až 15.30 přestávka na oběd

15.30 až 16.30 Úžasné planety (pořad v planetáriu)
16.30 až 17.00 Temný vesmír (pořad v planetáriu)

18.30 ukončení semináře

Všeobecné informace
Setkání se uskuteční v prostorách hvězdárny a planetária, která se nachází v centru města na Kraví hoře. K parku, jenž hvězdárnu obklopuje, se dostanete tramvajovou linkou č. 4 směr Masarykova čtvrť (náměstí Míru). Do těsného sousedství lze dojet také automobilem (viz www.hvezdarna.cz).
Provoz hvězdárny a planetária pro veřejnost nebude omezen.

Stravování nebude součástí semináře, doporučujeme nedalekou restauraci V-klub, která se nachází asi pět minut chůze od hvězdárny, hospůdku Tortuga asi patnáct minut pěšky, restauraci Severka asi dvacet minut a další.

Návratku nám zašlete do 4. března 2015 (z důvodů rezervace míst v planetáriu) nejlépe pomocí e-mailu: seminar@astronomie.cz

Cena
Účastník semináře uhradí na místě konferenční poplatek 200 Kč, členové APO (ČAS) pouze 120 Kč.

Ubytování
Jelikož se jedná o jednodenní seminář, ubytování nebudeme zařizovat. Pokud budete chtít přijet již v pátek nebo zůstat v Brně do neděle, budete se muset ubytovat u svých známých nebo v nějaké ubytovně.

Například na www.skm.muni.cz nebo www.hotelkozak.cz.

Speciální akce
V případě dobrého počasí bude v pátek a neděli organizována J. Kondziolkou, expedice „Hledání
meteoritu“. V případě předběžného zájmu kontaktujte Honzu na e-mailu KondziolkaJan@seznam.cz,
telefonu 777 814 074 nebo Facebooku (hledejte událost ASTRO@BRNO.2015).

Za organizační výbor Marek Kolasa

——————————————————————————————————-

Návratka

Jméno a příjmení:

Rok narození:

Bydliště (adresa):

Jsem člen APO (ČAS): ano / ne (označte variantu)

——————————————————————————————————-

O pořadech v planetáriu:

Přírodní výběr
Náš svět nevypadal vždy tak, jak ho známe. Od vzniku planety Země se odehrálo mnoho vzrušujících změn. A v porovnání s geologickou historií Země jsou dějiny lidstva pouhým okamžikem. Jak to, že vznikly nové druhy rostlin a živočichů, které nahradily vyhynulé? O tom všem, ale také o mnohém jiném, vypráví představení Přírodní výběr – Darwinova záhada všech záhad.

Úžasné planety
Vydejte se na cestu současnou i minulou Sluneční soustavou a odhalte některá planetární „nej“! V představení pro celou rodinu nahlédneme pod pokličku vzniku Sluneční soustavy a zjistíme, kdy a kde se vzalo Slunce s planetami. Na vlastní oči spatříme ta nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému a podíváme se do míst, kam se doposud odvážily jen meziplanetární sondy.

Temný vesmír
Planety, hvězdy, všechno, co kolem sebe vidíme, představuje méně než 5 procent vesmíru. Co je zbývajících 95 procent? Hvězdárna a planetárium Brno uvádí jedno z nejlepších představení pro digitální planetária na světě. Představení Temný vesmír se věnuje tajemství, které nemůžeme spatřit na vlastní oči. Mystériu, jehož jsme součástí.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74