Top

Noc vědců v Babicích

Petr Scheirich, Středa, 23. Září 2015

Amatérská prohlídky oblohy (sekce České astronomické společnosti), Astronomický kroužek Babice, spolek Babický drak a obec Babice vás zvou na Evropskou noc vědců v pátek 25. září 2015 v obci Babice (u Říčan).

Program:

* Od 16:00 pozorování Slunce na návsi.

* Od 17:00 se v centru obce mohou všichni od batolat až po důchodce aktivně zúčastnit chemických a fyzikálních pokusů a seznámit se tak s vědou v její nejzábavnější formě:
Jak si udělat pevnější pěnu ve vaně.
Jak si zvětšit gumového medvídka.
Domácí lupa.
Předpovídač počasí domácí výroby.
Molekuly v pohybu.
Stavba sopky.
Jak nafouknout balónek bez námahy.
Neviditelnost v praxi.
Pokusy s tekutým dusíkem.
Výroba Měsíčních kráterů pomocí dělobuchů.
Jak se létá do vesmíru.

* V 19:30 začne ve společenské místnosti ve Staré škole přednáška pro dospělé a mládež o našem vesmírném sousedovi, Měsíci, a jeho zatmění, které proběhne o tři dny později (28. září 2015 v časných ranních hodinách)

* Pokud počasí dovolí, od 21:00 bude následovat pozorování astronomických objektů dalekohledy na místním fotbalovém hřišti (u mateřské školy).


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php:74 Stack trace: #0 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/www/doc/www.as...') #2 /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/index.php(17): require('/www/doc/www.as...') #3 {main} thrown in /www/doc/www.astronomie.cz/www/www/wp-content/themes/revolution-magazine/index.php on line 74