Top

Jak vytvořit příspěvek: pro pokročilé


V tomto rozšiřujícím textu vám ukážeme další možnosti editoru redakčního systému WordPress při vytváření příspěvku.

Nastavení zobrazených informací

Každou stránku redakčního systému si můžete upravit podle svých představ tak, aby zobrazovala přesně tolik informací, kolik je pro vás nezbytných. Zvláště vhodné je to na stránce Vytvořit nový příspěvek, kde můžete skrýt nepotřebné části.

Nastavení zobrazených informací

Nastavení zobrazených informací

Rozšířené možnosti

Kliknutím na ikonu moznosti zobrazíte více formátovacích ikon, které mohou být při vytváření příspěvku rovněž užitečné.

Rozšířený panel s ikonami sloužícími k formátování textu

Ikona vám umožní vložit do textu symboly, které byste jen s těží zapisovali na klávesnici. Tlačítka a vám zase umožní vzít zpět posledně provedenou úpravu, nebo tento krok opět zrušit.

Video

Video, například z YouTube, ale i ostatních podobných serverů, vložíte jednoduše zadáním jeho Adresy URL, kterou najdete na stránce videa, do samostatného odstavce. Pro video níže, by tedy zápis vypadal následovně:

http://www.youtube.com/watch?v=NvLeTvuzM9g

Obrázek příspěvku

Na hlavní stránce a v archivu je každý článek reprezentován i svým obrázkem. Každá rubrika má svůj vlastní obrázek. Vy však můžete zvolit vlastní obrázek i pro váš příspěvek.

Vše co je pro to udělat, je Přidat nové uživatelské pole s Názvem Ikona a jako Hodnota zadat adresu náhledu obrázku. Celý postup názorně zobrazuje následující krátké video.

http://www.youtube.com/watch?v=NvLeTvuzM9g

HTML

Pokročilejší uživatelé mohou editor přepnout do režimu zobrazení HTML a upravovat přímo kód příspěvku. To se hodí, pokud chcete detailněji upravit jeho podobu. Používejte však tuto funkci, jen pokud dobře víte co děláte.

Zobrazení příspěvku v režimu prostého HTML kódu

Zobrazení příspěvku v režimu prostého HTML kódu

Váš profil

Pod každým příspěvkem se zobrazují informace o jeho autorovi. Ty o sobě můžete změnit na stránce Profil. Zobrazuje se Jméno a Příjmení, Webová stránka, text z pole Osobní informace a Vaše fotka, pokud nahrajete nějakou vlastní.

Bottom