Top

O webu


Tyto stránky provozuje občanské sdružení Amatérská prohlídka oblohy.

Spolupráce

Virtuální trpaslík je komunitní astronomický portál. Kdokoliv může přispívat k jeho obsahu. Pokud chcete přispívat k obsahu těchto stránek, stačí se registrovat a hned můžete napsat svůj první příspěvek. Pokud ten bude schválen redakcí, stane se z vás řádný autor a dál můžete publikovat přímo bez zbytečného zdržení.

Registrace je nutná i pokud chcete jen přidat pod nějaký příspěvek svůj komentář.

Trpasličí blogy

Pokud toužíte po větší nezávislosti, nebo chcete psát osobnější blog můžete si ho založit na naších stránkách Trpasličí blogy a psát si podle libosti. Jeho obsah bude viditelně umístěn na naší hlavní stránce.

Rychlé zprávy

Rychlé zprávy jsou našim pohotovým informačním kanálem a zároveň mikroblogem služby Twitter, kde nás najdete pod uživatelským jménem AstronomieCZ. Jeho prostřednictvím vám přinášíme krátké, ale aktuální zprávy o dění v celém širém vesmíru.ikonka_Twitter

Novinky

Přinášíme vám přehledně na jednom místě novinky z vybraných českých astronomických portálů se kterými jsme se dohodli na spolupráci.

Doména astronomie.cz

Nabízíme vám možnost hostovat vlastní stránky, ať už osobní prezentaci, blog, pozorovací deník nebo jiný astronomický projekt, na doméně astronomie.cz.

APOmail

Doména astronomie.cz obsahuje i reprezentativní e-mailovou adresu ve tvaru něco@astronomie.cz. Ta nabízí veškerý komfort, na který jste zvyklí od nejznámějších freemailových služeb. Za všechny funkce jmenujme například prakticky nevyčerpatelný – bezmála 10GB prostor pro vaše e-maily, účinný antispam, přizpůsobivé filtry, pohodlný a bezpečný přístup přes webové rozhraní i protokoly POP a IMAP…

K e-mailu patří i další služby od Google, jako je chatovací protokol kompatibilní s protokolem Jabber. Online kancelářské aplikace umožňující sdílet vaše dokumenty. A mocný kalendář se kterým už na nic nezapomenete.

Tato služba je určena především pro členy našeho sdružení a aktivní autory.

Bílý trpaslík

Bílý trpaslík je zpravodaj naší společnosti. Vychází několikrát do roka a nabízí další prostor, kde se můžete realizovat vlastními články, pozorováním i jinou astronomickou prací. Starší čísla v elektronické podobě naleznete na jeho internetových stránkách trpaslik.astronomie.cz a v online verzi archivního CD apocd.astronomie.cz.

Amatérská prohlídka oblohy na Facebooku

Jsme i na Facebooku. Přidejte se ke skupině Amatérská prohlídka oblohy, staňte se fanouškem Virtuálního trpaslíka i Bílého trpaslíka a zapojte se do virtuální komunity amatérských astronomů.

@stronomie.cz na Last.fm

Zajímá vás co astronomický lid poslouchá? Přidejte se ke skupině @stronomie.cz na Last.fm a upravte společný playlist svým hudebním vkusem.

Podmínky použití

Virtuální trpaslík, jejímž autorem je Amatérská prohlídka oblohy, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko.

Bottom