Top

Start


Přivedl vás zájem o astronomii až na tyto stránky? Ale nevíte co dál? Následující řádky vám snad pomůžou se zorientovat nejen na našem webu, ale i v celém širém vesmíru.

Návod na použití vesmíru

navod

Hledáte-li informace o tom jak a co pozorovat na obloze, navštivte stránky Návodu na použití vesmíru. Ty vás naučí orientovat se na hvězdné obloze a vyhledávat množství objektů ukrytých mezi nespočtem zářivých hvězd. Poradí vám s výběrem vhodného dalekohledu. Naučí vás různé pozorovací techniky a nutné praktiky pro zaznamenávání svých pozorování.

Váš průvodce vesmírem

vademecum

Chcete-li si prohloubit své znalosti o vesmíru, určitě si prostudujte kurz Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně — Vademecum. Zde získáte přehled o fungování všech částí vesmíru a to čtivou i poučnou formou.

Astronomická expedice

expedice

Pokud toužíte vyzkoušet poznávání vesmíru na vlastní oči i kůži, přihlaste se na Astronomickou expedici. Na hvězdárně v Úpici budete moci během dvou letních týdnů pod tmavou oblohou objevit i ty nejzapadlejší části hvězdné oblohy.

Virtuální trpaslík a Trpasličí blogy

logo

Své pozorování a zajímavé fotografické úlovky si určitě nenechávejte jen pro sebe, byla by to velká škoda, ale podělte se o ně i s ostatními. Můžete tak učinit prostřednictvím našich stránek Virtuální trpaslík nebo si založit vlastní blog na stránkách Trpasličích blogů.

Amatérská prohlídka oblohy

Máte-li potřebu družit se, můžete se stát členy občanského sdružující Amatérská prohlídka oblohy, sdružující nejen české amatérské i profesionální astronomy. Členství vám přinese mimo jiné výhody i našeho zpravodaje Bílý trpaslík.

Bottom