Top

Členství


Co nabízíme?
Možnost stát se součástí skupiny lidí, jejichž společným koníčkem (někdy navíc i povoláním) je astronomie a pozorování krás noční nebo denní oblohy. Pořádáme pravidelné semináře a spolupořádáme Astronomickou expedici v Úpici (letní škola astronomie pro mladé lidi). Se členy komunikujeme především e-mailem. Vydáváme vlastní zpravodaj Bílý trpaslík, který vychází podle potřeby. Do zpravodaje mají všichni členové možnost přispívat. Členům je také k dispozici e-mailová schránka s atraktivní adresou „něco“@astronomie.cz, prostor pro webové stránky nebo projekt na téže adrese. Na adrese www.astronomie.cz provozujeme vlastní webové stránky s informacemi z astronomie a příbuzných oborů, které jsou k dispozici i široké veřejnosti. Také publikujeme informace pomocí dnes populárních sítí Facebook, Twitter či rychlých zpráv tzv. APOalertů. Členové sekce mohou získat i publikace, na kterých se podílejí naši aktivní členové. Nabízíme i zápůjčky pozorovací techniky. Také budete moci využívat členské výhody.

Jak se k nám přidat?
Na stránce ČASu „Staň se členem“ si stáhněte a vyplňte přihlášku, uveďte na ní Amatérskou prohlídku oblohy jako svou složku a odešlete ji elektronicky (naskenovanou) nebo na papíře na sekretariát ČAS. Nejlepší přitom bude, když rovnou připíšete i pár slov o sobě. Dostanete další informace a po zaplacení členského příspěvku se automaticky stanete našimi členy. Přijetí do řad ČAS a s tím spojené zaslání časopisů a členské karty je možné vždy na zasedání výkonného výboru ČAS, které se koná průměrně jednou za šest týdnů.

Číslo účtu na který se posílají členské příspěvky:
2700452453/2010 (do zprávy pro příjemce prosím napsat „APO – své jméno a rok, na který členství platíte“).

Jedná se o Fio banku, která má minimální měsíční poplatky a příchozí + odchozí platby ČR – SR zdarma. Posílejte pouze na tento účet!

Výše příspěvků

  • snížený* – 450 Kč (400,- centrální + 50,- sekční)
  • plný – 550 Kč (500,- centrální + 50,- sekční)
  • pro členy ČAS, kteří mají určenou kmenovou složku jinou – 50 Kč (pouze sekční)
  • zahraniční (mimo Slovenska**) – 750 Kč (700,- centrální + 50,- sekční)

*studenti, mateřská dovolená, důchodci atd.
**Slovenští členové platí stejně jako tuzemští.

Kontakt na sekretariát pobočky:
Petr Scheirich, Amatérská prohlídka oblohy, Fričova 298, 251 65, Ondřejov

Kontaktní e-mail sekce:
apo (zavináč) astronomie (tečka) cz

Bottom